איזו מצלמה כדאי לקחת לטיול

נפתח בשאלה מעט פילוסופית: אם הייתה לכם אפשרות לטייל חודש שלם במקום הכי יפה בעולם, ולבלות את החופשה הכי נפלאה שיכולה להיות, והתנאי האחד הוא שכאשר תחזרו מהטיול לא תזכרו כלום – האם הייתם עושים זאת?

אם אתם כמונו, גם לכם חשובים מאוד זכרונות מטיולים שלכם. איזו דרך טובה יותר להנציח רגע יפה במקום שעשה אתכם מאושרים מאשר תמונה שנלקחת בזמן הנכון?

מבחינתנו השאלה היא לא "האם לקחת איתנו מצלמה לטיול?", אלא "איזו מצלמה הכי כדאי לנו לקחת לטיול?" התשובה לשאלה זו אינה מוחלטת ויש כמה גורמים שמשפיעים על ההחלטה.

ברשימה זו החלטנו לעשות סדר בהתלבטות:

מצלמה איכותית ומשוכללת

אם אתם חובבי צילום, ודאי יש בבעלותכם כבר או שאתם שוקלים לרכוש מצלמה איכותית כמו מצלמות DSLR. היתרון של מצלמות שכאלו הוא כמובן איכות התמונה. תמונות שמופקות ממלצמות איכותיות הן ברזולוציה טובה, ניתן לפתח אותן לגודל רב ועדיין לשמור על האיכות, כך שהתמונה של הנוף המרהיב שתפסתם בטיול יכולה להתנוסס אצלכם בסלון. החיסרון הוא הצורך לשמור על המצלמה היקרה גם בטיול שבו אתם נעים מקום למקום, ולכן הרוכש האחראי יקנה יחיד עם המצלמה גם קייס עטיפה קשיח להגנה עליה ועל העדשות. המזל הוא שכיום ניתן לרכוש באתרי המסחר הגדולים כמו איביי ואמאזון מצלמות משוכללות במחירים הנמוכים משמעותית מעלותן בארץ.

עכשיו ב-10% אחוזי הנחה -מצלמת DSLR מעולה מבית ניקון

מצלמה דיגיטלית פשוטה

כיום, מצלמות דיגטליות פשוטות נמכרות פחות מבעבר, בגלל כניסת הסמארטפונים לשוק הצילום. למרות זאת, אנשים רבים בוחרים להמשיך ולהשתמש במצלמות אלו בגלל מספר יתרונות בולט שהופך אותן לכדאיות. ראשית, מצלמות דיגיטליות שומרות על איכות תמונה מצוינת למרות גודלן. שנית, הן לרוב קומפקטיות ומשום שהן נכנסות לכף היד הן נוחות לנשיאה בייחוד לטיולים. שלישית, קל להוסיף כרטיסי זיכרון למצלמות כאלו ולצלם כמויות רבות של תמונות, לבחור מתוכן. הן גם יעילות בהעברת תמונות לאחר מכן למחשב. רביעית ואולי חשוב מכל, מצלמות כאלו זולות, כפי שאמרנו, ולכן ניתן לטייל איתן בלי דאגה רבה מדי מחשש לגניבה.

עכשיו ב-25% הנחה ובמחיר מבצע. מצלמה דיגיטלית מעולה. קנו עכשיו!

מצלמת הסמארטפון

לבסוף, האפשרות שרבים בוחרים בה מבלי באמת לבחור. הטלפון החכם נמצא תמיד בכיס שלנו עד שאנחנו כבר לא חושבים על כל האפשרויות שהוא מציע. מהסיבה הזאת, הוא גם אפשרות שכדאי לשקול בשביל מצלמת הטיול שלנו. היתרונות: תמיד קרוב וניתן להכניס לכיס. סמארטפונים בימינו מגיעים מצוידים במצלמות מעולות שלא נופלות ברמתן ממצלמה דיגיטלית. בנוסף, אפשר לצלם איתן וידאו ומעל הכל אולי, לתקשר מיידית את התמונות שצילמנו ולשתף אותן באינסטגרם, פייסבוק וכולי. חסרונות: איכות הצילום לא תיקח אותנו לרמה הבאה, וסביר שלא נמסגר תמונות מהטלפון הסלולרי. בנוסף, במרבית הטלפונים הניידים אין מספיק נפח מקום בשביל טיול של יותר מכמה ימים.

Google Pixel 4 מגיע עם אחת המצלמות הטובות בשוק הסלולרי

הגוגל פיקסל 4 עם המצלמה הכפולה המצוינת – עכשיו ב-21% הנחה!

בשורה התחתונה:

ההחלטה איזה טלפון לקחת איתכם נתונה בידכם. אנחנו נזכיר רק שתמונות ומצלמות הן דבר טוב כדי לזכור בו את החוויה שלכם, אבל אותה חוויה היא שבאה קודם ולכן נזכיר שמבחינתנו סדר העדיפויות ברור: קודם להנות ואחר כך לצלם.

השארת תגובה