בטן-גב בתאילנד – האם בדרום או בצפון?

רוצים לנסוע לתאילנד ומתלבטים בין דרום תאילנד לצפון תאילנד? השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא איזה סוג טיול אתם מחפשים?

דרום תאילנד

החופים הם הכי חשובים לחופשת בטן-גב, ודרום תאילנד הוא המקום לאלו מכם שמחפשים חופים מרהיבים, מדהימים ולבנים שיכסו את כל הטיול שלהם. מדובר על כמה מהחופים היפים ביותר בעולם, ומהאיים המרהיבים ביותר כמו פוקט, קו פאי-פאי ומפרץ קוסמוי. לכל אחד מהאיים תכונות ייחודיות, כך שמקום אחד אידאלי לצלילות מרהיבות ואחר למסיבות וחיי לילה. במקומות האלו תמצאו ריזרוטים מפנקים, מסעדות, מסאז'ים ושייקים בדיוק כפי שתאילנד יודעת להציע.

מעבר לאלו, תוכלו למצוא גם קצת הרפתקאות – טיפוס, צוקים מדהימים, וכן שנורקלים ופסטיבלים. האוכל בדרום מושפע רבות ממלזיה, השכנה מדרום, ולכן תמצאו הרבה מאכלי ים, מאכלים חריפים, קארי אדום וצהוב ומאכלים המכילים קוקוס אקזוטי והרבה פירות. עוד כדאי לדעת שמרבית דרום תאילנד דווקא מוסלמי ולא בודהיסטי.

צפון תאילנד

צפון תאילנד, לעומת זאת, מתאפיינת בהרים גבוהים ושדות אורז מפוארים. בצפון תוכלו להנות מטרקים בכפרים ובשבטים, נופים מרהיבים, להנות מהדת הבודהיסטית המפוארת, ומתרבות עשירה של לבישת בגדים צבעוניים ואקזוטים. בניגוד לתרבות האוכל המלזית של הדרום, בצפון תמצאו טעם ייחודי עם מאכלים קלאסים עשירים המכילים דגים טריים, בקר, עוף ומאכלים צמחונים. רובם קצת מרים וחריפים. צפון תאילנד מביאה חוויה אותנטית יותר, שתראה לכם תרבות אחרת מקרוב.

אם אתם מחפשים חופשת בטן-גב קלאסית, הדרום הוא בשבילכם. אם אתם בעניין של חופשה קצת יותר מעניינת, הצפון קורא לכם. ואם יש לכם מספיק זמן – לכו על שניהם!

השארת תגובה