טסים לחופשת בטן-גב בזנזיבר? נצלו את ההזדמנות להכיר את התרבות!

היעד זנזיבר הוא להיט חם של הישראלים בשנים האחרונות, שכן היעד הזה משלב חופשת בטן-גב חלומית עם ים צלול ומלונות יוקרה יחד עם מחירים משתלמים. הבעיה היא שהרבה ישראלים מספקים רק בזה – חופשת בטן גב, מלון יוקרתי והביתה.

אם מגיעים לחופשה הזו בראש הנכון, תראו שזנזיבר היא הרבה מעבר לחופשת בטן-גב רגילה. היא תרבות שלמה וזרה שתוכלו להכיר אם רק תתנו לה הזדמנות!

הטיפים הבאים מיועדים לאלו מכם שרוצים לראות קצת מעבר לכחול של הים כשהם נוסעים לזנזיבר!

תסתובבו בעיר האבן – Stone Town

העיר העתיקה, שהוכרזה על ידי אונסקו כעיר עם מורשת תרבותית, היא עיר מקסימה – ומבוך של ממש. אין מה לבקש הוראות כשאתם הולכים בעיר הזאת, כי כנראה לא תבינו כלום. הדרך הכי טובה לחוות אותה היא ללכת לאיבוד ברחובות הקטנים והצרים שלה, ולהנות מהבניינים העתיקים ומהאווירה המיוחדת. תוכלו להיכנס לחנויות מזכרות מיוחדות, להגיע לשוק, להביט בקתדרלה היפה ובארכיטקטורה הייחודית. בכל לילה תמצאו שוק אוכל לילי ומיוחד – וזה המקום לנסות מאכלים מיוחדים!

צאו להרפתקה

צאו קצת מהחדר במלון וממיטת השיזוף בים, וצאו להרפתקה בזנזיבר! בזנזיבר תוכלו לחוות צלילות מרהיבות או שנורקלינג ולצפות באוקיינוס ההודי המרהיב. אם אתם פחות בעניין של צלילות, תוכלו להנות משייט מהמם. בנוסף, תוכלו לבקר בכפרים הקטנים והעניים של זנזיבר ולחוות את התרבות, או לבקר בריף הדולפינים. אם בא לכם להחליף את הכחול בעיניים, תוכלו לבקר ביערות של זנזיבר ולצאת לסיורי תבלינים מרתקים.

תהנו מהאוכל המקומי

אל תלכו על דברים מוכרים בלבד ותהנו מהקולינריה המיוחדת. זנזיבר היא מדינה של תבלינים – למעשה, האי מוכר מאוד בעולם בזכות התבלינים המיוחדים. תוכלו לצאת לסיורי אוכל או לסדנת בישול, וכמובן לטעום מאכלים במסעדות מקומיות. המאכלים המסורתיים משלבים בין היתר אורז מתובל היטב, עוף, בננות, תפוחי אדמה ורוטב מסאלה, כולל פירות טריים טריים לקינוח.

קחו את הזמן

אנחנו אמנם מגיעים מישראל התוססת והמהירה, אבל אל תשכחו שהגעתם לחופשת בטן-גב – ולא סתם בטן-גב, אלא בטן-גב בזנזיבר, מדינה איטית מאוד. הקצב בזנזיבר הוא איטי, לוקח את הזמן ורגוע בתוך כל הבלגן. זה הזמן להכנס לאווירת השאנטי הזאת, לא להתעצבן, להירגע וללכת עם הקצב שלהם. כן, גם אם השייק שהזמנתם הגיע אחרי חצי שעה…

השארת תגובה