5 אטרקציות שאסור לפספס בכרתים

האי היווני המהמם הוא יעד חלומי לנופש בטן גב. המים הצלולים, החול הגרגרי, אוושת הגלים. עם זאת, הוא מלא גם בתרבות ונופים מרהיבים והיינו רוצים לחלוק זאת אתכם! אספנו לכם 5 אטרקציות בכרתים שאסור לפספס אם אתם כבר נוסעים!

קנוסוס, הרקליון

קנוסוס (Knossos) הוא האתר האריכולוגי הגדול ביותר בכרתים מתקופת הברונזה. יש שכינו אותו "העיר העתיקה באירופה". האתר החל להיות מיושב עוד מהתקופה הניאוליתית, ולכן לגמרי מצדיק את שמו. באתר תוכלו למצוא שאריות של ארמון מפואר, ציורי קיר מרתקים וכדים ענקיים. בשיאה של העיר, הארמון והסבבים אותו הגיעו ל100,000 נפשות ב1,700 לפני הספירה. למידע נוסף, כנסו לאתר של הרקליון שמסביר על ההיסטוריה המפוארת של הארמון והעיר.

הרובע הונציאני של חאניה

חאניה (Chania) היא עיר נמל במערב כרתים הידועה ביופיה. הרובע הוונציאני שוכן צמוד לנמל והוא איזור ציורי ועוצר נשימה. צאו לטייל בסמטאות העיר העתיקה הזו, עצרו באחת מהמסעדות הקטנות והחביבות ואף הגיעו אל השוק התוסס שבעיר. בעיר אפילו יש בית כנסת ישן ופעיל! בנוסף, למקרה שבא לכם עוד קצת תרבות, בעיר ישנו גם מוזיאון ימי מומלץ.

האי אלפוניסי

אלפוניסי (Elafonisi) הוא אי מדרום מערב לכרתים ונחשב חלק מחאניה מבחינה אדמינסטרטיבית. ניתן אף ללכת אליו ברגל במים הרדודים כאשר מזג האוויר טוב! האי מהווה שמורת טבע השומרת על אוכלוסיית צבי הים המקומית שמטילה שם ביצים. הקטע הכי מגניב? החופים שלו ורודים! מה ששמעתם. חופים ורודים ומהממים מעטרים את האי הזה בזכות מיקרואורגניזמים הנשטפים לחוף עם הגלים והתגובה שלהם לאצות המקומיות. ההסבר הרבה פחות סקסי מהתוצאה.

חוף עצי הדקל, וואי

וואי (Vai) במזרח כרתים הוא אחת מהאטרקציות החשובות בכרתים. יש בו את יער עצי הדקל הגדול ביותר באירופה, המניבים תמר כרתי מיוחד. בעבר, המקום היה כל כך מתוייר שהתיירים הסבו ליער הייחודי נזק אקולוגי אדיר, לכן המקום הוכרז כאיזור מוגן ונסגר למבקרים לאותה תקופה. לאחר שהיער התאושש והים התנקה, הוא נפתח שוב למבקרים.

מערת הנטיפים פסייקרו

מערת פסייקרו (psychro) היא מערה עתיקה בלאסית'י (Lasithi) שבמזרח כרתים. היא מערה קדושה למינואנים שגרו באי בעברו הרחוק ואף קשורה למיתולוגיה היוונית! חלק מהאנשים מאמינים כי זוהי המערה המוזכרת במיתולוגיה בה זאוס הוחבא לאחר שנולד והונק בחלב עז. הנטיפים והזקיפים המרשימים שלה יעתקו את נשימתכם!

השארת תגובה