מה להביא חזרה מטיול? 5 מתנות שיוציאו אתכם גדולים

לא ברור מתי התחיל המנהג של הבאת מתנות כאשר חוזרים מטיול, אך יש בו משהו כה טבעי שנראה שהוא התקיים מאז שאנשים חזרו ממסעות. האדם הקדמון היה יוצא למסעות ציד ומשיב איתו בשר טרף למאכל עבור משפחתו, מגלי ארצות היו משיבים ספינות עמוסות אבנים טובות ותבלינים יקרים למלכים של ארצם ואנחנו חוזרים ארצה עמוסי מגנטים וכוסות מעוטרים בשמות המקומות בהם ביקרנו.

האם יש פיתרון חד משמעי לעניין המתנות מחו"ל? אילו מתנות מומלץ להביא ומאילו כדאי להימנע? והאם יש דרך לחסוך את ההשתרכות לחנויות תיירים בכל טיול ופשוט להזמין כמה מתנות מראש?

במדרך המקוצר הזה הכנו עבורכם רשימה של אפשרויות שיהפכו אתכם לבני המשפחה והחברים הטובים ביותר, כך שכל מי שיברך אתכם לשלום ישמח שתטוסו עוד ועוד. ארזו תיק נוסף למתנות ובואו נתחיל.

  1. אמנות
  2. מאכלים מקומיים
  3. ביגוד ואופנה
  4. מוצרי טיפוח וספא
  5. תכשיטים

חשוב לזכור שאף אחד לא יאשים אתכם אם לא תקנו עבורם משהו בטיול. אך כדי לחסוך את ההרגשה הזאת של לבוא בידיים ריקות וכדי לחסוך בזמן ביקור בחנויות כשאתם בחופשה הכיפית שלכם בחו"ל, תוכלו למצוא בתחתית העמוד רשימת מקומות לקנייה מראש של כל אותם מוצרים שאנשים שמחים לקבל כשהם מברכים אחרים לשלום.

חפצי אמנות

אם אתם ומישהו מחבריכם חובבי אמנות, סביר להניח שתנצלו את הטיול בחו"ל לקפיצה למוזיאון או גלריה יפה או אפילו ברחבה יפהפיה שמעוצבת ביד אמן. במרבית מן המקומות שמציעים לנו להביט בחפצי אמנות יפים או בבניינים מרהיבים נוכל למוא גם חנות מזכרות ובה דגמים מיניאטוריים של אותם חפצי אמנות.

כדאי לבחור מספר פריטים להביא לאותם חברים שאתם יודעים שיאהבו את זה, וכמובן, גם לעצמכם. פריטים אלו הם מזכרות חמודות ולא יקרות. אפשר גם להשקיע בפוסטרים של יצירות אמנות שאפשר להביא ארוזות ומוגנות ולמסגר כשתגיעו לארץ.

ממתקים ומאכלים מקומיים

אין מי שלא אוהב לקבל מאכלים ממקומות אחרים בעולם. תחשבו על כל הפעמים שטיילתם בחו"ל. האוכל המקומי הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה וכשאתם מביאים לחבריכם מאכלים מיוחדים מארצות זרות, זה כאילו נתתם להם את המתנה של לטייל שם. לא לחינם קוראים לזה טעם של חו"ל.

אם החברים שלכם אוהבי ממתקים תוכלו לפנק אותם בשקיות שוקולד מעניין מתוצרת מקומית או בממתקים משובחים. אם הם חובבי בישול תוכלו למצוא עבורם תבלינים וחומרי גלם להכנת משקאות ומאכלים, מהסוג שלא מוצאים בארץ. הדבר נכון במיוחד לכל המטיילים במזרח שם מתקיים עולם קולינרי שלם שלא ניתן להשיג במקומות אחרים.

ביגוד ואופנה

מתנה אישית במיוחד היא להביא בגדים. אתם מוזמנים להביא איתכם הכל מחו"ל וללא הגבלה, מכובעים וצעיפים ועד למכנסיים וחולצות. אין בן משפחה או חבר שלא ישמח לדעת שחשבתם עליו עם בגד במיוחד.

החיסרון שבהבאת בגדים היא שעליכם לקלוע גם לטעם של כל בן משפחה ולדעת את המידה המדויקת של כל אחד ואחת מחבריכם. אך אם אתם מאלו שנהנים מטיולי שופינג בחו"ל, אנו ממליצים על פריטים שכולם אוהבים ושקל לקלוע בהם כמו גרביים חמודות או צעיפים מיוחדים.

מוצרי טיפוח וספא

דרך אחת להביא מתנה אישית שאינה כרוכה בידיעת המידה של מקבליה היא להשקיע במוצרי טיפוח וספא. חברות רבות של מוצרי טיפוח אינן מייבאות מוצרים לישראל, ולעתים ניתן למצוא מציאות של ממש בקניונים ובחנויות ברחבי העולם. כמו כן ישנם מוצרים רבים שיצאו לאור בחו"ל אך יגיעו לארץ רק בעוד זמן רב.

בנוסף, יצרנים קטנים רבים של מוצרי טיפוח ותמרוקים מציעים תמרוקים ומוצרי קוסמטיקה מעולים במחירים נוחים אשר לא יגיעו לארץ בעתיד הנראה לעין. אם קרובות המשפחה והחברות שלכם פשוט משתוקקות לסומק החדש מן היצרן הקטן שיושב בפריז, תוכלו לרגש אותן עד אין קץ אם תקנו עבורן דוגמה קטנה או את המוצר עצמו ותפתיעו אותן בשובכן לארץ.

תכשיטים

עוד מוצר שמתקיים מראשית האדם – תכשיטים לא חייבים להיות מוצר יוקרה שעולה אלפי שקלים. בכל יעד תיירותי באשר הוא תוכלו לאתר תכשיטים מקומיים, לעתים בעבודת יד, שמסמלים אולי יותר מכל את התרבות המקומית.

מצמידים, שרשראות, עגילים וטבעות – תוכלו למצוא גם ביעד החופשה הנידח ביותר מקומות למכירת תכשיטים מקומיים שבנות משפחתכן וחברותיכן ישמחו לקבל. השורה התחתונה הא – אם התכשיט נראה בעיניך יפה, רוב הסיכויים שגם בת הדודה שלך והבוסית במשרד לא יסרבו לו.

מקומות לקניית מתנות מראש

אם הגעתם עד לכאן ואתם מעקמים קצת את האף אל המחשבה של להשקיע מזמן הטיול שלכם ברכישת מתנות לאחרים, ליבנו איתכם. לשם כך, הכנו מספר קישורים לקנייה מראש של כל אותן מתנות מושקעות שתוכלו להעניק לחבריכם בחיוך רחב ולעשות רושם רב.

איביי – באתר הקניות מחו"ל אפשר למצוא את כל אותן מתנות קטנות באופן מרוכז.

חפצי אמנות – תוכלו להזמין פוסטרים אמנותיים כאן, כאן וכאן.

גרביים – גרביים חמודים אפשר לקנות כאן וכאן.

טיפוח – תוכלו למצוא בעמוד הזה מוצרי טיפוח מכל העולם.

תכשיטים – מגוון עצום של תכשיטים אתניים ממקומות שונים בעולם אפשר למצוא בעמוד הזה.

השארת תגובה