שייט תעלות: 5 טיולים מקסימים מרחבי העולם

יש משהו נעים ומרגיע בעת ובעונה אחת בטיול מקומות בעולם שיש בהם תעלות. המים השלווים יוצרים תחושה רגועה סביב. המעבר מנהיגה בכלי רכב לכלי שיט גורמת להורדת הילוך מיידי ולקבלת הקצב הנינוח של נתיבי המים. שייט תעלות מאפשר לנו לבקר במקומות חדשים רבים תוך עלייה וירידה קלים מן הסירה. מעל לכל, שייט בתעלות הוא בדרך כלל חוויה שכיף להתבונן בה מבסיב, כמו לטייל בתוך גלויה, תוך כדי שתיית משקה בנעימים. אך אל תתנו לנו לספר לכם על כך. מבט אחד במקומות הבאים יוכיח בקלות כי שייט תעלות הוא אחד הטיולים הכיפיים ביותר שקיימים.

1. אמסטרדם, הולנד

אחת מערי התעלות המפורסמות בעולם. התעלות הרבות שמרכיבות את אמסטרדם נחרפו כולן בידי תושביה, ובנויים כרשת בין הרחובות הצרים סלולי האבן של העיר. ניתן לשכור בעיר סירונת ולשוט בעצמנו ועם חברים, או להצטרף לאחד מהקרוזים הרבים שנעים לאורכן.

2. ונציה, איטליה

"בירת התעלות" בצפון איטליה היא אחד המקומות היפים והרומנטיים לטיול בעולם, בזכות הבנייה העתיקה וכמובן, התעלות המרהיבות שפרושות בה. סביב ונציה איים קטנים בהם שמשמשים כיום כפרי אמנים, מלאי בתים צבעוניים וחנויות לחפצי אמנות, אליהם אפשר גם להגיע דרך התעלות.

3. עמק הלואר, צרפת

הלואר הוא הנהר הארוך בצרפת, וממוקם בלבה של הארץ. הנוף המרהיב שהוא חוצה הוביל לכך שרבים מבני האצולה של צרפת בנו שם בתיהם – טירות ענק מרהיבות שנראות לקוחות מסרט מצויר. שייט בעמק הלואר הוא ביקור בתוך גלוית נוף.

4. בנגקוק, תאילנד

מאירופה למזרח הרחוק. שייט תעלות בתאילנד הוא חוויה של פעם בחיים. יחד עם הנופים הקסומים של הארץ, התאילנדים מתייחסים לתעלות כנתיב תחבורה לכל דבר ומקיימים שוק צף שבו אפשר לקנות אוכל ומצרכים היישר מן הסירה.

5. סוג'ו, סין

"ונציה של המזרח הרחוק", כך מכונה סוג'ו (Suzhou) שנמצאת במזרח הארץ ליד שנגחאי. שייט תעלות שמלא בתרבות הסינית בו ניתן לראות נופים מקומיים, בתים היסטוריים וארכיטקטורה סינית יפהפיה.

השארת תגובה