5 אטרקציות משגעות בניס, הריביירה הצרפתית

חופשה בריביירה הצרפתית נשמעת לכם כמו חופשה לעשירון העליון בלבד? לאו דווקא! גם מעמד הביניים יכול להנות מחופשת בטן-גב מפנקת במעוז החיים הטובים – ניס, מקום שכל כולו חופים זהובים, ים תכול, אווירה יוקרתית והרבה VIP.

מעבר לחופשת בטן-גב באחד המלונות המפוארים, הנה כמה מהאטרקציות המובילות של הריביירה היוקרתית:

סיבוב בטיילת המלאכים

Promenade des Anglais, טיילת המלאכים של ניס, היא כמה קילומטרים של הליכה על הים דרך העיר העתיקה ועד החוף. לצידה בתי מלון יוקרתיים ומסעדות, מוזיקת ג'ז לצד שמפניה או קוקטייל, שמש חמימה ועצי דקל, ובקיצור כל מה שצריך כדי לספוג את החיים הטובים.

העיר העתיקה של ניס

העיר העתיקה תנתק אתכם קצת מהרחובות הרחבים והיוקרתיים ותכניס אתכם להיסטוריה של ניס. העיר העתיקה היא גיבוב של סמטאות המשובצות בחנויות מקומיות ומסעדות, בתי קפה וגלידריות. יש הרגשה מאוד איטלקית כשמהתלכים בעיר העתיקה, שתורמת לה הארכיטקטורה.

השוק Cours Saleya

בעיר העתיקה של ניס תמצאו את השוק החמוד הזה, שמכיל בעיקר פרחים צבעוניים ומוצרי מאכל טריים. תוכלו לסייר בין הדוכנים, להנות מטעימות חינם ולרכוש פירות טריים או גבינות. ביום שני שוק האוכל מתחלף בשוק פשפשים, עם הרבה מציאות חביבות במחירים משתלמים.

קצת טבע

ניס היא לא רק מילה נרדפת לחופשות מפנקות עם קוקטייל ביד והים מול העיניים. אם אתם מחפשים לראות קצת טבע, תמצאו גם אותו פה. ב-Parc de la Colline du Chateau, הפארק הממוקם בקצה של גבעה תלולה הוא פארק יפייפה שמשקיף על ניס והים וכולל מפלים יפייפים בדרך. שווה ביקור.

תרבות במוזיאון מארק שאגאל

מארק שאגאל הוא אחד האמנים היהודים הנחשבים ביותר. הוא נולד באימפרייה הרוסית, אך את מרבית חייו העביר בצרפת. הוא הושפע רבות מהתנ"ך והיהדות, וכן ממלחמת העולם השניה. המוזיאון הזה מכיל 17 ציורים בנושאים תנ"כים, הן מהברית החדשה והישנה. שאגאל עצמו היה מעורב מאוד בעיצוב המוזיאון, כולל היכן ימוקמו העבודות בדיוק וכיצד יראו הגנים.

השארת תגובה